flaga

Wesela w Locomotivie

Wesela w Locomotivie

Kiedy ktoś pyta się mnie czym się zajmuję, mówię ogólnie że zajmuje się planowaniem czyjegoś szczęścia. Nie ukrywam, że każda para , która trafia do mnie z zapytaniem o organizacje przyjęcia ślubnego czy wesela jest mi niezmiernie bliska.
Rozmowy i spotkania zbliżają ludzi. W te święta dostawałam życzenia od Par, które miały swoje przyjęcie ślubne w Locomotivie. Prawie wszyscy wracają do tego miejsca na kolejną ważną uroczystość- z okazji chrztu maleństwa.
Nowy Rok niesie zawsze za sobą zmiany. Długo mierzyłam się z tematem ślubnych przyjęć. To,że ten dzień powinien być rozplanowany to wie każdy. Ale jak go zorganizować aby był niepowtarzalny i wyjątkowy?
Życie to podróż, czasem spokojna, czasem pełna przygód. A gdy dwa życia wsiadają do jednego wagonu, aby odbyć swoją wspólną drogę- to świetny powód, aby podróż stała się idealnym pomysłem na zorganizowanie wesela w Restauracji Locomotiva.

Wnętrze restauracji samo już nawiązuje do motywu podróżniczego. Wybrane starannie kolekcje starych walizek, grafiki lokomotyw nadają wyrazistego klimatu. Życie to podróż, jak pisałam wcześniej, a ślub to początek wspólnej drogi w wagonie codziennych chwil. Akcenty podróżnicze będą się wplatać w ten dzień.
Aby uniknąć zamieszania przy rozsadzaniu Gości ( powyżej 50 osób) Locomotiva proponuje wykonanie spersonalizowanej tablicy z umieszczeniem Gości przy stołach. Jest ona ciekawą ozdobą nawiązującą do tematyki, a także pozwoli Gościom w łatwy sposób odnaleźć siebie w gąszczu stolików. Dodatkowym elementem stołu są winietki w postaci kartek pocztowych, których adresatem jest każdy z Gości.
winietka
Na stołach znajdują się tak zwane kulinarne mapy wieczoru (karty menu). Młoda Para może liczyć na specjalny prezent od Restauracji- “walizka szczęścia”

Tak przygotowana sala, indywidualnie dobrane menu oraz uszczegółowienie planu wieczoru pozostanie w pamięci wszystkich Gości a Młodej Parze gwarantuje udany start w podróż wspólnego życia.

A po weselu…
Restauracja Locomotiva daje możliwość wypożyczenia stylizowanych walizek do sesji zdjęciowych dla Młodych Par

Pomysły, które możecie wykorzystać- pomysły znalezione w internecie
Zaproszenia
Jeszcze na długo przed ślubem mogą uchylić rąbka tajemnicy i wyjawić w jakim klimacie będzie przyjęcie weselne. Zadbajcie o ciekawe zawiadomienie Waszych gości o tym ważnym dniu. Fantastycznym pomysłem jest stworzenie zaproszeń w formie broszur informacyjnych. Są one stosunkowo proste do stworzenia i niedrogie, a możecie w nich zawrzeć wiele przydatnych informacji. Poza podstawowymi jak data i miejsce, napiszcie coś o miejscu, gdzie goście mogą się zatrzymać i innych ważnych detali tego dnia.
Innym oryginalnym pomysłem w klimacie podróżników, jest przygotowanie dla każdego gościa ślubnego paszportu. Jest to opcja sporo droższa, ale wrażenie robi piorunujące, a sam dokument jest idealną pamiątką dla każdego (tak naprawdę można sobie wówczas odpuścić podziękowania dla gości).
Podobnie jak w broszurze możecie w nim, poza podstawowymi informacjami, zawrzeć wszystkie niezbędne informacje na temat przyjęcia, noclegów, dojazdu itp. Wewnątrz świetnie będą się prezentowały miniatury zdjęć z Waszych wspólnych wakacji.
Księga Gości
Księga gości nadal jest zazwyczaj kojarzona z ładnie oprawionym zeszytem z pustymi kartkami, w którym Wasza rodzina i znajomi mogą pozostawiać swoje życzenia dla Was. Chciałabym jednak zwrócić Waszą uwagę na inne ciekawe pomysły w tym temacie. Jeśli nie jesteście zwolennikami dużych ksiąg, warto rozważyć ich kieszonkową wersje np. w postaci paszportu (zeszycik imitujący paszport możecie zamówić w lokalnych lub internetowych drukarniach). Zamówcie kilka pieczątek z literkami oraz kilka z gotowymi krótkimi napisami np. Wszystkiego najlepszego, Wielu dzieci, Zdrowia i Miłości, którymi goście mogą pozostawić swój ślad w postaci małych wiz w paszporcie.
Słodki Stół
O słodkich stołach i barach tematycznych pisałam już wiele. Pamiętajcie jednak o odpowiedniej jego oprawie, tak żeby pasował do reszty wystroju i był odzobą sam w sobie.Na koniec słodki akcent – tort. Nie zapominajcie o nim. Goście na długo go zachowają w swej pamięci, jeśli będzie wyjątkowy i podróżniczy. Tu również sprawdzi się motyw kuferków, walizek i znaczków pocztowych.
Podziękowania dla Gości
Decydując się na podziękowania dla przybyłych na Wasze przyjęcie, warto pomyśleć o pasujących do ogólnego tematu przedmiotach. Mogą to być pudełeczka wypełnione słodkimi migdałami (możecie je małym kosztem stworzyć sami z pudełek po zapałkach – warto dużo wcześniej je zacząć zbierać, jeśli macie wielu gości – oklejcie je małymi wycinkami z map i przewiążcie wstążką lub sznurkiem).
Dodatki dla Niej i dla Niego
Diabeł tkwi w szczegółach. Każdy to dobrze wie, więc czasem warto postarać się trochę bardziej i przyjżeć się detalom, np. spinkom Pana Młodego.
Do sesji zdjęciowej fajnie przygotować kilka akcesoriów, np. ozdobne kuferki dla Panny Młodej i jej druhen czy kilka walizek staromodnych, jeśli kochacie styl vintage lub tych nowoczesnych, które po prostu ukażą Waszą miłość do podróży.

Mam nadzieję,że chociaż trochę przybliżyłam Wam specyfikę miejsca jakim jest Restauracja Locomotiva. Temat wesel i przyjęć jest naprawdę niewyczerpany. Ile Młodych Par tyle pomysłów, większość z nich jesteśmy w stanie spełnić. W razie pytań, zdzwońcie 516 056 057, piszcie marketing@locomotiva.pl.

wesela plakat