flaga

Imprezy okolicznościowe w Locomotivie

Imprezy okolicznościowe w Locomotivie

Jak zorganizować imprezę okolicznościową?
Czasy domówek powoli przechodzą do lamusa. Koszty zorganizowania przyjęcia, czas, który musimy poświęcić na przygotowanie, często przekraczają nasze oczekiwania. Wesele, urodziny, impreza firmowa czy wieczór kawalerski. Jestem przekonana że każdy choć raz stał przed dylematem jak zorganizować przyjęcie aby było niepowtarzalne i mniej rutynowe.
Wybór miejsca – łatwy dojazd
Restauracja, hotel, plener – do wyboru mamy tak wiele miejsc, że trudno zdecydować się na coś konkretnego. Przy wyborze miejsca głównie kierujemy się lokalizacją, dobrym dojazdem czy też miejscem parkingowym.
Wystrój- atmosfera robi wrażenie
Bez względu na rodzaj imprezy szukamy miejsca z „klimatem”. Dla jednego będą to kryształowe żyrandole dla drugiego niepowtarzalny wystrój tworzący całość wraz z np. indywidualnie dobieramy menu. Ważne są elementy, szczegóły tego wieczoru. Dobrze zaplanowane pozwolą nam zorganizować najlepsze przyjęcie
Kuchnia- same konkrety!
Należy pamiętać że restauracja na tzw menu imprezowe. Często tańsze niż typowe dnia zawarte karcie. Z reguły każdy lokal ma przygotowane szablony, oferty przykładowe na bazie której będziemy mogli przygotować indywidualne menu na nasza uroczystość. Wybierając menu koniecznie uwzględniamy preferencje kulinarne gości – nie wszyscy lubią wymyślne dania. Warto dopytać o menu dla dzieci. Najmłodsi uczestnicy będą czuć się wyjątkowo kiedy dostana menu utworzone wedle ich potrzeb. Frytki, soczysta pierś z kurczaka i ulubiona zupa pomidorowa.
Przygotowując menu zawsze pytam się o godziny uroczystości, nie chodzi oto że czas na uroczystość jest ograniczone. Jest mi to potrzebne dla lepszego zaplanowania ilości przekąsek i dań ciepłych. Nie chodzi wszak aby stoły uginały się pod naporem przekąsek i organizator miał cały miesiąc spożywać co zostało. Chodzi oto żeby tych przekąsek była odpowiednia ilość, nigdy nie za mała! Jako osoba, która tez często indywidualnie organizuje uroczystości szczególną uwagę przykładam do ilości przystawek. Wypisanie ich nazw nie daje mi gwarancji ile ich będzie. Dlatego tez podanie wagi gramowej jest dla mnie ważne.
Jeśli macie wśród swoich Gości osoby z alergią, nie bójcie pytać się o odrębne menu dla nich.
Obsługa- tylko uśmiechnięta
Organizacja imprezy okolicznościowej nierozerwalnie łączy się z kontaktami międzyludzkimi. Już przy pierwszej rozmowie telefonicznej zwróćmy uwagę na kompetencje osoby która jest odpowiedzialna za nasze spotkanie. Uśmiech w głosie, otwartość na nasze sugestie dają wspinały start na dalsza współpracę.
Dodatki- szczegóły robią różnicę
Żywe kwiaty, podziękowania dla Gości czy też winietki. To szczegóły przyjęcia mogą zaważyć na wrażeniach po naszym przyjęciu. Opinia Gości i pamięć o naszej uroczystości jest niezwykle ważna. Dla nas, organizatorów możliwość skorzystania z indywidualnych winietek, podziękowań dla Gości w cenie przyjęcia jest dodatkowym atutem.

Osoba kontaktowa
Paweł Lubański
tel 516 056 057
marketing@locomotiva.pl

imprezy okolicznościowe