flaga

Komunie 2018

Komunie 2018

18010928_1097437023696374_3601415757165503248_n

Pierwsza Komunia Święta dziecka to okazja, przy której często spotykamy się w większym rodzinnym gronie.
Gdzie najlepiej urządzić przyjęcie, aby jak najlepiej ugościć najbliższych?
Wiele osób decyduje się na przyjęcie komunijne w restauracji. Inni wolą bardziej tradycyjne świętowanie w domu.
Nim zabierzemy się za organizację przyjęcia dla naszego dziecka warto rozważyć plusy i minusy świętowania w domu i restauracji.

Jak wygląda organizacja przyjęcia w domu? Wiele osób decyduje się na przyjęcie w domu ze względu na niższe koszty. Dużo jednak zależy od tego, jak wystawne przyjęcie chcemy urządzić – jakie menu wybierzemy, z ilu posiłków będzie się składał poczęstunek, jak udekorujemy stół, itd. Jeżeli spodziewamy się więcej gości należy też wliczyć w kosztorys koszt wynajęcia zastawy, czy wypożyczenia dodatkowych krzeseł.
W efekcie koszty przyjęcia w domu i koszty przyjęcia w restauracji mogą niewiele się różnić, dlatego warto wziąć pod uwagę także inne za i przeciw.
W domu na pewno wielu z Waszych gości będzie czuć się swobodniej. Z drugiej strony przyjęcie w zbyt małym mieszkaniu może okazać się mało komfortowe, jeśli chcemy ugościć większą rodzinę.
Co z jedzeniem, które przygotujemy dla gości?
Przy większej liczbie osób zapewne należałoby zorganizować miejsce, gdzie można przechowywać przygotowane dania. Dodatkowe stoły i krzesła mogą okazać się niezbędne. W tej sytuacji nie obędzie się bez małego przemeblowania. Do tego przygotowanie obiadu i zadbanie o przyjezdnych gości. A to wszystko w gestii Pani domu. Zamiast towarzyszyć dziecku w jednym z najważniejszych dni w jego życiu, często zbyt wiele obowiązków spada nam na głowę. Dobrym rozwiązaniem jest organizacja przyjęcia w domu z cateringiem. Dzięki czemu uniknąć można godzin spędzonych w kuchni oraz kosztów wynajęcia lokalu.

Jeżeli chodzi o restaurację należy przede wszystkim wziąć pod uwagę fakt, że wiele sal restauracyjnych i lokali będzie w tym czasie zarezerwowanych. Zatem, gdy zdecydujemy się na restaurację, planowanie komunii zacznijmy wcześniej, aby mieć komfort wyboru wśród lokali, które spełniają nasze oczekiwania związane z nie tylko z kosztami, ale także lokalizacją i warunkami.
Niewątpliwym plusem przyjęcia, które zorganizuje dla nas restauracja, jest wygoda. Unikniemy dodatkowych przygotowań, podczas gdy rzeczy i spraw, o które będziemy musieli zadbać, aby przygotować dziecko do komunii będzie naprawdę wiele. Po przyjęciu zaś łatwiej będzie wrócić do codziennych obowiązków, gdy nie będziemy obciążeni dodatkowo porządkowaniem tego, co pozostało po uroczystości.
Nie popadajmy, jednak w przesadę, organizując przyjęcia na miarę przyjęć weselnych.
Pierwsza Komunia Święta to przede wszystkim przeżycie duchowe, zarówno dla dziecka, jak i dla jego najbliższej rodziny. Bez względu na to, gdzie zorganizujemy przyjęcie komunijne warto zadbać o odpowiednią oprawę i komunijne dodatki, które wprowadzą uroczysty, odświętny klimat. Gdy przyjęcia odbywa się w lokalu, restauracja częściowo bierze odpowiedzialność za przygotowanie dekoracji komunijnej i podziękowań dla gości. Podczas gdy organizujemy domowe przyjęcie sami możemy udekorować stół komunijny i krzesła. Jest wiele sposobów , które sprawią, że w lokalu, w którym odbędzie się przyjęcie zapanuje wspaniały uroczysty klimat. Białe dodatki i dekoracje z motywami komunijnymi pomogą nam osiągnąć wymarzony efekt.

Komunie 2018 – oferty
Najważniejsze pytania