flaga

Jak zorganizować imprezę okolicznościową?

Jak zorganizować imprezę okolicznościową?

Czasy domówek powoli przechodzą do lamusa. Koszty zorganizowania przyjęcia, czas, który musimy poświęcić na przygotowanie, często przekraczają nasze oczekiwania. Wesele, urodziny, impreza firmowa czy wieczór kawalerski? Jestem przekonana, że każdy choć raz stał przed dylematem jak zorganizować przyjęcie aby było niepowtarzalne i mniej rutynowe.

Wybór miejsca – łatwy dojazd

Restauracja, hotel, plener – do wyboru mamy tak wiele miejsc, że trudno zdecydować się na coś konkretnego.  Przy wyborze miejsca głównie kierujemy się lokalizacją, dobrym dojazdem czy też miejscem parkingowym.

Wystrój – atmosfera robi wrażenie

Bez względu na rodzaj imprezy szukamy miejsca z „klimatem”. Dla jednego będą to kryształowe żyrandole dla drugiego niepowtarzalny wystrój tworzący całość. Znaczenie ma również indywidualnie dobrane menu. Ważne są szczegóły tego wieczoru. Dobrze zaplanowane pozwolą nam zorganizować najlepsze przyjęcie.

Kuchnia- same konkrety!

Należy pamiętać, że restauracja posiada tzw. menu imprezowe, które zazwyczaj jest tańsze niż typowe dania znajdujące się w karcie. Z reguły każdy lokal ma przygotowane oferty przykładowe na bazie, których Gość może wybrać indywidualne menu na swoją uroczystość.

Wybierając menu należy koniecznie uwzględnić preferencje kulinarne gości – nie wszyscy lubią wymyślne dania. Warto dopytać o menu dla dzieci. Najmłodsi uczestnicy będą czuć się wyjątkowo, kiedy dostana menu utworzone wedle ich potrzeb.

Podczas przygotowywania przyjęcia istotne jest podanie ram czasowych uroczystości. Jest to istotne ze względu na lepsze zaplanowanie ilości przekąsek i dań ciepłych. Istotne jest wypisanie wagi dań z podziałem na ilość osób. W końcu chodzi o to by była odpowiednia ilość posiłków, nigdy nie za mała.

Trzeba zwrócić uwagę również na alergików. Jeśli wśród gości będzie osoba na coś uczulona, koniecznie należy zgłosić ten fakt w miejscu organizowania imprezy okolicznościowej.

Obsługa- tylko uśmiechnięta

Organizacja imprezy okolicznościowej nierozerwalnie łączy się z kontaktami międzyludzkimi. Już przy pierwszej rozmowie telefonicznej zwróćmy uwagę na kompetencje osoby, która jest odpowiedzialna za nasze spotkanie. Uśmiech w głosie, otwartość na nasze sugestie są dobrym początkiem dalszej współpracy.

Dodatki – szczegóły robią różnicę

Żywe kwiaty, podziękowania dla Gości czy też winietki. To szczegóły przyjęcia mogą zaważyć na wrażeniach po naszym przyjęciu. Opinia Gości i pamięć o naszej uroczystości jest niezwykle ważna. Dla nas, organizatorów możliwość skorzystania z indywidualnych winietek, podziękowań dla Gości w cenie przyjęcia jest dodatkowym atutem.